Первая лига  Дивизион СССР 1964 - 1 пд.  04 июля 1964 (сб)  Авангард (Харьков) - Черноморец (Одесса) 5:1

13. "Авангард" (Харьков) - "Черноморец" (Одесса) 5:1 (4:1)
4.07.64г. Харьков. Стадион "Авангард".
Судьи: В.Стрелецкий (Донецк), А.Иванов (Ленинград), В.Маслаков.
"Авангард": В.Адамов (Л.Колтун), Е.Несмеян, Н.Тимошенко, Н.Кольцов, А.Поскотин, А.Панов, С.Костюк, Ю.Несмеян, Е.Панфилов, Н.Королёв, К.Хачатуров (Г.Орлов).
"Черноморец": Ч.Кахлик; А.Медакин, В.Елисеев (Н.Молочков), А.Солодкий, Ю.Заболотный, Ю.Хромов, В.Бокатов, В.Дерябин, А.Колдаков, В.Москаленко, А.Кафаджи.
Голы: 1:0 Ю.Несмеян (11), 2:0 Н.Королёв (17), 3:0 А.Поскотин (26), 4:0 Е.Панфилов (28), 4:1 В.Москаленко (39), 5:1 С.Костюк (89).
Дублёры - 1:0.
Источник: В.В.С.
редактирование    2015-12-16 21:52:25

Черговий круг ігор команд другої групи класу "А" приніс великий успіх авангардівцям Харкова. Вони не тільки виграли у одеського "Чорноморця" з розгромним рахунком, взявши реванш за поразку в першому крузі, але й стали потенціальними лідерами у першій підгрупі. Тепер "Авангард" має стільки ж очок, скільки їх у ташкентського "Пахтакора", але українська команда провела на один матч менше.
Довгий час харківські футболісти перебували, як-то кажуть, у тіні, відстаючи від лідера. Але ті, хто уважно стежив за ходом ігор, знають, що весь час авангардівці відставали в основному тому, що на їх рахунку було менше проведених матчів. Успіх харків´ян в останніх поєдинках є хорошою заявкою на повернення у вищу лігу.
Як же проходив їх матч з "Чорноморцем"? Його доля була вже вирішена в перші 20 хвилин. "Авангард" атакував так сильно і злагоджено, що гості не витримали штурму. На 11-й хвилині рахунок відкрив Ю.Несмеян, через 6 хвилин М.Корольов подвоїв результат. Після цього гра одеситів зовсім повністю розладналась. Вони починають все більше і більше помилятись і пропускають ще два м´ячі. На 26-й хвилині досягає мети удар А.Паскотіна, а на 28-й - Е.Панфілов доводить рахунок до 4:0!
Гру "зроблено". Харків´яни знижують темп, і за 6 хвилин до перерви В.Москаленко "розмочив" результат. Другий тайм пройшов рівно. Харків´яни не дуже-то намагалися збільшити результат, а одесити розуміли, що сквитати рахунок їи навряд чи вдасться. За хвилину до фінального свистка С.Костюк забиває останній гол у матчі. 5:1 - переконлива перемога харків´ян, досягнута на своєму полі.