Первая лига  Дивизион СССР 1966 - 2 пд.  15 апреля 1966 (пт)  Днепр (Днепропетровск) - Динамо (Ленинград) 4:0

Днепр (Днепропетровск) - Динамо (Ленинград) 4:0
Источник: ФУТБОЛ №18 1966 г.
редактирование    2017-05-08 10:47:21

«Днепр» (Днепропетровск) — «Динамо» (Ленинград) — 4:0 (3:0).
15 апреля 1966 (пятница). 18:00. Днепропетровск. Стадион «Металлург». 30000 зрителей.
Судьи: Н. Болотников, А. Мартынов, А. Ефремов (все – Москва).
«Днепр» (футболки красные, трусы белые, гетры красные): 1 Городенко (Павлеченко, 85) – 3 Дановский – 2 Канафоцкий, 4 Белолюбский (к), 5 Ануфриенко – 6 Забелин, 7 Северухин – 8 Пинчук, 9 Кузяев, 10 Паис, 11 Кротков (Крощенко, 70). Старший тренер – А. Зубрицкий.
«Динамо» (футболки, трусы, гетры темные): Б. Раппопорт, Г. Байков, Ю. Харитонов, В. Извеков, В. Данилов, В. Баскаков, В. Николаев (к), В. Войнов, Б. Говорунов, Г. Еврюжихин, Б. Карасёв (И. Абулькин, 46). Старший тренер – А. Алов. – составы из протокола матча.
Голы: 1:0 Канафоцкий (5), 2:0 Кротков (14, гп Кузяев), 3:0 Пинчук (38, гп Ануфриенко), 4:0 Крощенко (78, гп Паис).
Источник: История Днепра по годам
редактирование    2018-08-06 21:52:02

Источник: dniprohistory.blogspot.com
редактирование    2018-11-05 13:31:53

редактирование    2018-11-05 13:33:37

«ДНІПРО» – «ДИНАМО» (ЛЕНІНГРАД) – 4:0

Цей матч закінчився повним розгромом ленінградських динамівців. Вже до 38-ої хвилини гри м´яч тричі побував у сітці їх воріт. Наші футболісти повели наступ широким фронтом, гострими довгими передачами, створюючи для динамівських захисників дуже скрутні ситуації. Не підготувавшись до широкої, маневреної гри, вони змушені були вдаватись до відбійної гри, аби якось врятувати свої ворота. На допомогу їм повертались навіть нападаючі. Це звільнило наших крайніх захисників від необхідності чатувати підступи до свого штрафного і вони все частіше з´являлись на флангах атакуючих, активно підтримуючи своїх форвардів.
На 5-ій хвилині після рейду Конафоцького подавався кутовий на ворота динамівців. Голкіпер гостей вийшов далеко вперед і парирував м´яч прямо на Конафоцького, що вривався у вільну зону. Той пробив без підготовки. Захисник динамівців Харитонов хотів перекинути м´яч головою через перекладину, але зробив це неточно. Перший м´яч затріпотів у сітці.
Далі події розвивались так. На 8-ій хвилині після чергового кутового вдало обирає місце наш центрфорвард Кузяєв. Сильний удар, але м´яч проходить поруч зі штангою. Потім гостро атакують ворота Пінчук, Кротков, але на шляху м´яча стає воротар. На 14-ій хвилині Паїс несподіваним пасом вводить в штрафний майданчик Кузяєва. Той проходить до лицевої лінії, виманює на себе трьох захисників, і, коли в центрі залишаються неприкритими Кротков і Пінчук, акуратно перекидає їм м´яч. Кротков спокійно зупиняє його і сильно б´є. Під удар кидається захисник Бойков, м´яч потрапляє в нього і рикошетом влітає у ворота — 2:0.
Гості лише епізодично контратакують на флангах, але наші стопери Дановський і Білолюбський вчасно приходять на допомогу своїм крайнім захисникам.
На 38-ій хвилині господарі поля знову добиваються успіху. Це по лівому краю швидко пройшов Ануфрієнко і сильно пробив низом. Воротар не міг втримати м´яча і Пінчук посилає його в сітку.
Початок другого тайму ленінградці проводять в атаці. Їх форвардам вдається кілька разів пройти по центру, але м´яч минає ворота. Двічі підряд рятує команду Городенко. Спочатку він виграє єдиноборство з В.Войновим, а потім у високому стрибку переводить м´яч, посланий під перекладину з штрафного.
На 70-ій хвилині замість Кроткова на полі з´являється Крощенко. Він тяжіє до центру, а Паїс, якого тут дуже щільно опікають, все частіше зміщується на фланги. На 78-ій хвилині він обходить на великій швидкості захисників, випасовує м´яч на воротарський майданчик, і Крощенко забиває останній гол у цьому матчі.

«Прапор юності» (17.04.1966)
редактирование    2018-11-05 13:34:48

Зустріч з динамівцями Ленінграда

Учора на дніпропетровському стадіоні «Металург» відбулася друга календарна зустріч футболістів «Дніпра» на першість країни команд другої групи класу «А».
Господарі приймали одну з найстаріших футбольних команд Радянського Союзу — ленінградських динамівців. Дніпропетровці цього разу провели матч дуже старанно, безперервно атакували широким фронтом і добилися переконливої перемоги з рахунком 4:0.

«Зоря» (16.04.1966)
редактирование    2018-11-05 13:35:29

Перші лідери, перші аутсайдери

Відбулося лише два тури першості країни з футбола команд другої підгрупи другої групи класу «А», а вже визначилися перші лідери і перші аутсайдери.
Як уже ми повідомляли, футболісти «Дніпра» в хорошому наступальному стилі провели позавчора свою зустріч з досвідченою командою ленінградського «Динамо» і перемогли з рахунком 4:0.
Перед глядачами, які зібралися на стадіоні «Металург», була та ж команда «Дніпро», що і в зустрічі з калінінською «Волгою». Але більшість футболістів навіть важко було впізнати. Ось що означає вміння психологічно настроїтись на гру. Куди зникла пасивність, на зміну якій прийшла швидкість, маневреність.
Саме в умовах організованого штурму ленінградцям довелося тричі протягом першого тайму виймати м’яч з сітки, причому в перших двох випадках господарям допомогла розгубленість захисників «Динамо», допущена під час шалених атак. Авторами ще двох голів стали М. Пінчук і А. Крощенко.
Після матчу тренер «Динамо» зауважив, що він не чекав такого навального штурму і темпу від дніпропетровців.
Перемога одразу ж дала змогу «Дніпру» очолити турнірну таблицю.
Перші тури показали, що в підгрупі немає сильних і слабих. Хто, наприклад, міг предвіщати, що сильна команда харківського «Авангарду» на своєму полі програє дебютанту класа «А» — колективу київського СКА? Рахунок 1:0 на користь армійців. Вінницький «Локомотив», який напередодні переміг в Запоріжжі «Металург», вдома задовольнився нічийним результатом в зустрічі з новоселом класу «А» — саратовським «Соколом» (1:1).

«Зоря» (17.04.1966)
редактирование    2018-11-05 13:36:08

СНОВА ПОБЕДА

Вчера футболисты «Днепра» провели на своем поле вторую игру XXVIII чемпионата страны по футболу. На этот раз их соперниками стали футболисты ленинградского «Динамо».
С первых же минут матча наши футболисты повели усиленный штурм ворот гостей. На пятой минуте Канафоцкий пробил по пустым воротам динамовцев, а защитник гостей Харитонов «подправил» мяч. Счет становится 1:0 в пользу хозяев поля.
Успех окрылил игроков «Днепра». Атаки следуют одна за другой. Вратарю «Динамо» Рапопорту работы хватает. Однако на тринадцатой минуте он все же не может устеречь мяча – 2:0. И на этот раз не обошлось без «поддержки» динамовских защитников. Мяч влетел в ворота с подачи Кроткова, коснувшись ленинградца Байкова.
Ленинградцы пытаются контратаковать. Особенно опасно действует их нападающий Евружихин. Но защитники «Днепра» на высоте. Они умело расстраивают атаки противника. Правда, изредка ленинградцы все-таки пробиваются к воротам «Днепра», но вратарь Городенко отлично парирует их удары.
Тридцать восьмая минута матча вновь приносит ленинградцам огорчение. На этот раз Пинчук с подачи Ануфриенко отправляет мяч в ворота «Динамо».
После перерыва характер игры не изменился. Вновь атакуют наши земляки. В атаках участвуют и защитники. Особенно часто угрозу у ворот «Динамо» создаёт Канафоцкий, умело проводит мяч к воротам противника.
На семидесятой минуте вместо Кроткова на поле выходит Крощенко. А через восемь минут он с подачи Паиса в четвертый раз направляет мяч в ворота «Динамо».
Счет 4:0 так и не изменился до конца матча. «Днепр» вписал в таблицу еще два очка.
Другу нічию зробили футболісти «Авинтула» (так тепер називається кишинівська «Молдова») — на цей раз з «Шинником» (0:0). Луганська «Зоря» перемогла «Карпати» (1:0), армійці Львова зіграли внічию (1:1) з «Металургом». Такий же результат зафіксовано в матчі «Зірки» з калінінською «Волгою», «Суднобудівника» з горьківською «Волгою». Не було відкрито рахунку в матчі «Таврія» — «Труд».

На фото: другий м’яч у ворота «Динамо». Фото В. Шульгіна і М. Каміонського.

«Днепровская правда» (16.04.1966)
редактирование    2018-11-05 13:37:45

НЕГОСТИННІ ГОСПОДАРІ

Футболісти «Дніпра» виявилися «негостинними» господарями. З перших хвилин матчу вони повели наступ на ворота гостей. Ленінградські захисники діяли мляво. Навіть більше, вони стали співавторами двох перших голів. На 5-й хвилині Конафоцький пробив по воротах. Харитонов, намагаючись відбити м´яч, влучив у лівий кут власних воріт. А через 8 хвилин Байков «допоміг» Кроткову забити другий м´яч.
Ленінградці доклали багато зусиль, щоб вирівняти гру, але дніпропетровські захисники не дали їм зробити цього. Правда, кілька разів капітан «Динамо» Євружихін проривався до воріт господарів поля, але його удари чітко парирував Городенко. Таким чином, у першому таймі гра проходила переважно на половині поля гостей. На 38-й хвилині з подачі Ануфрієнка Пінчук забив третій гол.
Після перерви картина не змінилася. Хоча гості і оборонялися майже всією командою, нападаючі господарів поля раз у раз турбували їх воротаря Раппопорта. Дещо змінили свій «профіль» і захисники «Дніпра». В окремі моменти вони брали безпосередню участь в атаках. Особливо активно допомагав нападу Конафоцький.
На 70-й хвилині замість Кроткова на поле вийшов Крощенко, який незабаром став автором четвертого голу. Трапилося це так. Захист ленінградців випустив з поля зору Паїса. Він швидко пройшов по лівому краю і передав м´яч у центр штрафного майданчика. Удар Крощенка був невідпорним.
Треба сказати, що в порівнянні з першим матчем «Дніпро» грав значно чіткіше. Добре провели матч захисники, поліпшилася зіграність у нападаючих. Після двох турів дніпропетровці очолили турнірну таблицю другої підгрупи.