Чемпионаты  Чемпионат СССР 1986  29 июля 1986 (вт)  Динамо (Минск) - Динамо (Киев) 1:1 20 тур

"Динамо" (Минск) - "Динамо" (Киев) 1:1 (0:1, 1:0)

29 июля. 19:00. Минск, стадион "Динамо", 24 градуса. 32000 зрителей.

Судьи: Мильченко (Сухуми), Кокая (Тбилиси), Церетели (Рустави)

Минск: Жекю, Роднёнок, Курненин, Янушевский, Трухан, Зыгмантович, Гоцманов, Павлючук (Широкий, 59), Алейников, Дозморов (Сокол, 53), Кондратьев.
Тренер И.Савостиков.
12 место.

Киев: Чанов, Яремчук, Евсеев, О.Кузнецов, Демьяненко, Рац, Яковенко (Каратаев, 43), Баль, Заваров, Михайличенко, Блохин (Евтушенко, 78).
Тренер В.Лобановский
11 место.

Голы: 0:1 Михайличенко (17), 1:1 Сокол (80)

Предупреждения: Заваров (82, за обоюдную грубость-толчки в грудь после остановки игры) - Зыгмантович (82, за обоюдную грубость-толчки в грудь после остановки игры)

Матч перенесён с 11 мая.

17 - Рац прошёл по флангу и подал в штрафную, где Михайличенко головой послал мяч в сетку.
80 - Сокол с близкого расстояния головой забил ответный мяч.

154. "Динамо" (Минск) - "Динамо" (Киев) 1:1 (0:1)

29 июля 1986. Минск. Стадион "Динамо". 24 градуса. Ясно. 32.000 зрителей.

Судьи: А.Мильченко (Сухуми), А.Кокая, З.Церетели (оба - Тбилиси).

"Динамо" Мн: Жекю, Родненок, Курненин, Янушевский, Трухан, Зыгмантович, Гоцманов, Павлючук (Широкий, 59), Алейников (к), Дозморов (Сокол, 53), Кондратьев

"Динамо" К: Чанов, Яремчук, Евсеев, Кузнецов, Демьяненко (к), Рац, Яковенко (Каратаев, 43), Баль, Заваров, Михайличенко, Блохин (Евтушенко, 78)

Предупреждения: Зыгмантович - Заваров

Дублёры - 3:2. Голы: Смирнов, Шалимо (2) - Воротеляк, Евтушенко.

Источник: СС, Ландер. Предоставил: Е.Манашев    2016-02-02 22:07:12

'Динамо'' (Мінськ) - ''Динамо'' (Київ) - 1:1

"... Динамівці Києва явно повертають собі колишні атлетичні кондиції й упевненість у своїх силах. Те, як по-гросмейстерському розпочали вони гру, могло приголомшити будь-кого. Гарний рух, осмислені переміщення окремих футболістів і груп гравців, чіткий розиграш м"яча й точні середні та довгі передачі, безпомилкова позиційна оборона. Відмінною, геометрично ясною була комбінація, що призвела до голу. Михайличенко зробив довгу діагональну передачу на лівий фланг Рацу, а сам мерщій побіг на ударну позицію в штрафний майданчик господарів поля. Рац, прийнявши на швидкості м"яч, вдався до дриблінгу, аби надати час партнерам дістатися ""вогневих точок"" біля воріт Жекю, й зробив навісну передачу не раніше й не пізніше потрібної миті. Синхронно з передачею злетів у повітря Михайличенко, зустрів м"яч у найвищій точці - й чітко послав його головою під перекладину. Все було зроблено такт у такт, по-футбольному вправно й естетично.
Здається, такий початок, а також одверта нездатність мінчан протиставити щось радикальне чітким колективним діям гостей зіграла злий жарт з останніми. Кияни явно повірили, що доведуть справу до перемоги, навіть якщо просто триматимуть м'яч. Та коли поле залишив травмований Яковенко - дуже важлива фігура в організації гри динамівців Києва, і коли раптове натхнення накотило на господарів поля, гості вже не змогли зорієнтуватися в новій ситуації.
Десь з 60-ї хвилини гри в мінчан почала виходити й розпасовка, й відбирання м'яча налагодилось. Гості охоче віддали середину поля, намагаючись довершити справу в контратаках, і двічі таки були близькими до успіху: на 67-й хвилині Заваров, а на 69-й - Рац виходили сам на сам з Жекю, але пробили настільки невдало, що залишається лише дивуватися. Ось тоді й почалося. Підстьобнуті пережитими неприємними відчуттями, динамівці Мінська буквально пішли на штурм оборонних порядків гостей. І раптом виявилося, що й одинадцятиразові чемпіони країни, бува, не можуть ''зачепитися'' за м'яч та відбивають його світ за очі. Штурм увінчався голом, проведеним Соколом головою з площини воріт. А могло бути й гірше для чемпіонів - вони хвилин 20 відбивалися, навіть і не думаючи про організацію контратак.
В підсумку динамівці Мінська провели свій найкращий у нинішньому сезоні матч (тобто тайм). А для їхніх київських одноклубників ця гра - зайве нагадування про те, що лише класу, лише впевненості в своїх можливостях замало для успішних виступів у чемпіонаті СРСР. Ще потрібен і міцний характер, аби в екстремальних умовах запеклого поєдинку зберегти ефективність своєї гри''.