Чемпионаты  Чемпионат СССР 1937  18 октября 1937 (пн)  Динамо (Киев) - Спартак (Москва) 1:1

"Динамо" (Киев) - "Спартак" (Москва) 1:1 (1:0)

18 октября 1937. Киев. Стадион "Динамо". 30000 зрителей.

Судья: В.Рябоконь (Москва).

"Динамо" К: Н.Трусевич, А.Клименко, Н.Махиня (к), В.Гребер, Н.Коротких, И.Кузьменко, В.Шиловский, П.Комаров, К.Щегодский, П.Лайко, М.Гончаренко (К.Калач).

"Спартак": А.Акимов, В.Соколов, Н.Палыска, С.Артемьев, Ан.Старостин, П.Старостин, Г.Глазков, В.Степанов, Л.Румянцев, В.Семёнов, Н.Жигалин.

Голы: 1:0 П.Комаров (3), 1:1 Н.Жигалин (75).

Предупреждения: Ан.Старостин.

Удаление: Г.Глазков (55).

Источник: Отредактировано сайтом.    2016-02-02 22:07:12

Останній матч

"... Всесоюзний суддя Рябоконь (Москва) дав сигнал і київська команда почала гру. Рахунок недовго примусив чекати на себе. Вже на 2 хв. Щегодський блискуче вирізав м'яч Комарову, той пройшов небагато... стадіон завмер... і вибухнув бурхливими оплесками. Комаров ефектно вбив гол. Червона позначка піднеслася на флагштоці Києва. Початок не пророкував нічого доброго для гостей. Навпаки успіх окрилив киян, вони посилили натиск.. Комаров користується всіма випадками і при найменшій можливості шутує.
На 15 хв. спартаківці подають кутовий удар. Кияни відбивають, надсилаючи м'яч на лівий край. Невідомо звідки з'являється Гончаренко і несеться до воріт москвичів. Акімов вискакує і обидва лежать на землі. М'яч падає до відкритого Лайка. Він несильно б'є. Враження, ніби другий гол безперечний, але м'яч попадає до ноги Гончаренка і змінюючи напрямок закочується в аут.
Через півхвилини Щегодський, прийнявши м'яч від Акімова, який слабо вибиває аути, спрямовує його в Акімова ж. Інколи ініціативу захоплював "Спартак".
На 31 хвилині напад Москви проводить добру комбінацію, але заключний удар Румянцева не дав наслідків. Подані потім три кутових удари чудово ліквідує Трусевич. До перерви рахунок 1:0 на користь "Динамо".
Друга половина гри проходить при явній перевазі киян. Здається, що кияни нібито сильніші за москвичів. Гості знову подають кутовий. Трусевич, взявши м'яча, віабиває його відкритому Шиловському, але останній випускає м'яч за бокову зону. За суперечки з суддею виводиться з поля Глазков ("Спартак").
Комаров і Щегодський виключно точною пасовкою виснажують Анд. Старостіна. Київ не використовує двох штрафних. Спартаківці безсистемно відбиваються, залишається 13 хвилин. Переможцем очевидно буде Київ. Але москвичі утворюють метушню біля воріт динамівців і Жигалін вкочує гол-відповідь при становищі явно "поза грою" Семенова. Суддя зараховує гол.
Кияни намагаються збільшити рахунок, але в цьому їм не щастить. За 3 хв. до кінця підбивають Лайка. На його місце йде Шиловський, на лівий край - Калач. Дальші хвилини нічого не змінюють і, не зважаючи на цілковиту перевагу киян, гра закінчується внічию 1:1.
Чудово грала, за винятком Шиловського, вся київська команда. В гостей визначилися Акімов і Степанов...".