Чемпионаты  Чемпионат СССР 1990  1 сентября 1990 (сб)  Динамо (Киев) - Спартак (Москва) 3:1 21 тур

"Динамо" (Киев) - "Спартак" (Москва) 3:1 (2:1)

1 сентября 1990. 19:00. Киев. Республиканский стадион. В 1-м тайме дождь. 19 градусов. 52000 зрителей.

Судьи: В.Шароян (Октемберян), Савочкин (Ташкент), Терентьев (Таллинн).

"Динамо" К: Чанов, Шматоваленко, Цвейба, О.Кузнецов, Демьяненко, Рац, Ковалец, Литовченко, Заец (Анненков, 77), Протасов, Юран.

"Спартак": Черчесов, Базулев, Кульков, Морозов, Поздняков, Суслопаров, Перепаденко, Шалимов, Шмаров, Карпин, Мостовой.

Голы: 1:0 Протасов (12, с пенальти), 1:1 Шмаров (34, с пенальти), 2:1 Юран (44), 3:1 Протасов (59).

Предупреждения: Шматоваленко - Мостовой.

Дублёры - 1:0. Гол: А.Аненков.

1463 (17), 1 сентября. 19:00. Киев. Республиканский стадион. 19 градусов. в 1-м тайме дождь. 52000 зрителей.

Судьи: Шароян (Октемберян), Савочкин (Ташкент), Терентьев (Таллинн)

«Динамо» (Киев) — «Спартак» (Москва) 3:1 (2:1, 1:0)

голы: 1:0 Протасов (12, с пенальти), 1:1 Шмаров (34, с пенальти), 2:1 Юран (44), 3:1 Протасов (59)

«Д» (К): Чанов, Шматоваленко, Цвейба, О.Кузнецов, Демьяненко, Рац, Ковалец, Литовченко, Заец (Анненков, 77), Протасов, Юран. 1 место.

«С» (М): Черчесов, Базулев, Кульков, Морозов, Поздняков, Суслопаров, Перепаденко, Шалимов, Шмаров, Карпин, Мостовой. Тренер О.Романцев. 3 место.

Предупреждены: Шматоваленко — Мостовой

12 – Поздняков снёс в штрафной Протасова, и тот реализовал пенальти. 34 – Рац сбил в штрафной Перепаденко, и Шмаров реализовал пенальти. 44 – получив мяч из аута, Юран обыграл Кулькова и Позднякова, вышел к воротам и несильно пробил мимо вратаря в дальний угол. 59 – Ковалец®Юран®Протасов.

Источник: Исторический сайт ФК "Динамо" (Киев)    2016-02-02 22:07:12

"Синдром другого тайму'' подолано

"... Динамівці прагнули вирішити долю поєдинку вже в першому таймі, застосовуючи силовий тиск, пресинг, підтримуючи шалений темп. Щось схоже на те, що вони показали в попередній зустрічі з "Торпедо". Після перерви кияни або втрачали здобуте, або й примудрялися програвати. Над командою наче висів синдром другого тайму.
Останній матч змусив забути про тактико-стратегічний стереотип. Навіть атакуючи, кияни три-мали в центрі поля щонайменше трьох гравців, а втративши м'яч, команда негайно відкочувалась назад, борючись за повернення ініціативи на своїй половині. Саме тому в першому таймі спартаківці володіли м'ячем не менше часу, ніж динамівці, багато атакували, і в спостерігача склалось враження рівноваги, а то й навіть вищої активності гостей.
Сказане підтверджується і статистикою: суперники до перерви завдали по дев'ять ударів. Облишимо пенальті. Без них же Черчесов двічі рятував свої ворота після ударів Кузнєцова і Юрана, останній з них забив красень-гол, а Чанов лише раз відвів реальну загрозу, парирувавши удар головою Шмарова.
Пастка зачинилась у другому таймі. Зовні нічого не змінилось, хіба що господарі вже не ''сідали'' глибоко назад, змістивши передній активний рубіж оборони на половину поля суперника. І саме завдяки цьому Протасов установив ''чубаровський'' рахунок. Ковалець перехопив м'яч, миттєво відпасував Юрану, а той, тонко оцінивши ситуацію, одним дотиком вивів на побачення з Черчесовим Протасова. Гру зроблено. Гру, в якій, наважуюсь стверджувати, в ''Спартака'' не було ані найменших шансів. У тому ж другому таймі кияни також дев'ять разів завершували атаки ударами (чотири рази лише майстерність Черчесова залишала ''Спартак'' на плаву). Динамівці після перерви дозволили собі п'ятихвилинну паузу (з 65-ї по 70-ту), протягом якої двічі Шмаров і раз Перепаденко відчули задоволення заключного удару. Отже, Чанову вдалося зіграти в розминочному стилі.
На завершення - десерт. Інакше й не назвеш гол Юрана, про який хочеться ще раз згадати. Це був гол, який переповідатиметься нинішнім поколінням уболівальників своїм дітям. На папері все до примітивного просто: після аута м'яч потрапив на правому фланзі до Юрана, з Базулєвим, що кинувся у відбір, - ніяких проблем, далі Сергій якимось алогічним синтезом обманного і таранного руху обіграв Кулькова і Позднякова, корпус праворуч - м'яч ліворуч. Стиль Юрана!''.
Д. АЛЕКСАНДРЕНКО.
Газ. ''Спортивна газета'', Київ, 1990, 4 верес.

Источник: Медиа библиотека ФК "Динамо" Киев от А. Новика    2016-02-02 22:07:12

Я был на этом матче и гол С.Юрана произвёл неизгладимое впечатление! Во многом благодаря ему, Юран по итогам сезона был назван лучшим футболистом Украины сезона 1990г. Вторым (после И.Добровольского) в СССР. Также занял 4-е место в списке лучших спортсменов года в Украине. Наконец-то оправившись от травм, Юран с августа постоянно выходил на поле. Его игровой отрезок до конца сезона был очень ярок! В чемпионате 11 матчей 9 голов, в Кубке Кубков 3 игры- 4 гола.

Источник: Владимир Ильенко. Личная коллекция    2016-10-24 11:38:16