Чемпионаты  Чемпионат СССР 1950  22 июня 1950 (чт)  Динамо (Киев) - Шахтёр (Сталино) 4:1

"Динамо" (Киев) - "Шахтёр" (Сталино) 4:1 (3:0)

22 июня 1950. Киев. Стадион "Динамо". 40000 зрителей.

Судья: Н.Гутарев (Днепропетровск).

"Динамо" К: Зубрицкий, Лавер, Лерман, Гулевич, Михалина, Гаврилюк (Юст), Алпатов, Товт, Виньковатов, Сенгетовский, Г.Пономарёв.

"Шахтёр": Пестов, Вардимиади, Брюшин, Иванчук, Костынчак, Дегтярёв, Мухин, Жуков (Ванзел, 46), Колесников, Д.Иванов, Вик.Фомин.

Голы: 1:0 А.Алпатов (8), 2:0 З.Сенгетовский (28), 3:0 Г.Пономарёв (38), 4:0 П.Виньковатов (63), 4:1 Лерман (автогол, 75).

Дублёры - 5:3.

Источник: Бабешко А.- Все матчи Шахтера(ч.2),КЛИСФ.    2016-02-02 22:07:12

Колективна гра приносить успіх
"... Гра почалася атаками гостей. Нападаючі "Шахтаря", міцно підтримувані півзахисниками, все частіше виходять на штрафну площадку противника, але захист киян заважає відкрити рахунок. Ось лівий крайній гірників Фомін сильно б'є по воротах, але Зубрицький в майстерному стрибку перехоплює м'яч. Ініціативою заволодівають кияни. На 7-ій хвилині Алпатов (№ 7) сильним ударом посилає м'яч у сітку гостей.
Кияни продовжують наступати. На 28-ій хвилині Віньковатов проривається до штрафної площадки "Шахтаря". Назустріч йому кидаються Іванчук і Брюшин, залишаючи відкритим Сенгетовського. Точна передача, удар Сенгетовського по воротах з відстані понад З0 метрів - і м'яч у сітці.
Всі намагання гірників перехопити ініціативу залишаються марними. Захист динамівців впевнено ліквідує окремі небезпечні прориви гостей. На 38-ій хвилині кияни знову йдуть в атаку. Віньковатов передає м'яч Товту, який виходить на штрафну площадку. Можна бити по воротах, але у більш вигідному положенні лівий крайній динамівців. Товт вмить відпасовує м'яч Пономарьову, і той примушує гірників втрете почати гру з центра. Через кілька хвилин Товт подає штрафний. Пестов невдало вийшов на м'яч і падає. М'яч котиться вздовж пустих воріт, але Віньковатов і Пономарьов не встигають зробити удар і м'яч виходить за лицьову лінію.
Після перерви ініціативою продовжують володіти хазяї поля. До воріт "Шахтаря" проривається Сенгетовський, але посилає м'яч мимо воріт. Через кілька хвилин сміливими кидками в ноги Товту воротар донбасівців двічі рятує свої ворота від вірних голів. На 19-ій хвилині Віньковатов проходить через півзахист та захист гостей і влучним ударом посилає м'яч у сітку.
Загроза поразки нависла над футболістами "Шахтаря". Вони намагаються перейти в наступ. Одна з таких спроб приносить успіх. Центр нападу гірників Колесников проходить з м'ячем по лівому краю до штрафної площадки киян і сильно б'є по воротах. М'яч торкається ноги Лермана і від неї влітає в сітку. 4:1. Окрилені успіхом, гірники докладають всіх сил, щоб змінити рахунок, але це їм не вдасться..."
Газ. "Радянський спорт", Київ, 1950, 23 черв.

Источник: Медиа библиотека ФК "Динамо" Киев от А. Новика    2016-02-02 22:07:12