Чемпионаты  Чемпионат СССР 1950  23 августа 1950 (ср)  Динамо (Киев) - Нефтяник (Баку) 2:2

"Динамо" (Киев) - "Нефтяник" (Баку) 2:2 (1:2)

23 августа 1950. Киев. Стадион "Динамо". 20000 зрителей.

Судья: П.Давыдов (Куйбышев).

"Динамо" К: О.Макаров, Горбунов, Лавер, Гулевич, Лерман, Юст, Виньковатов, Товт, Дашков, Коман, Г.Пономарёв.

"Нефтяник": Арзуманов (Кармаев, 20), Хлыстов, Ерошкин, Шевченко, Аношкин, Жамкочян, Рассказов, Абрамашвили, Калашян, Мамедов, Павлиди.

Голы: 0:1 Мамедов (9), 0:2 Калашян (25), 1:2 Коман (45), 2:2 Коман (75).

Незадовільне суддівство
"... На початку матчу гості мали помпгну тактичну перевагу над динамівцями. Дев'ята хвилина. Нападаючий бакинців Коломян (№ 9) загаявся із ударом по воротах. Лавер встиг підставити ногу, щоб змінити напрям м'яча. Але м'яч підхопив гравець "Нафтовика" Разсказов (№ 7), перекинув у центр Мамедову (№ 10), який головою забив перший гол.
Окрилені успіхом, бакинці підвищують темп. Атака іде за атакою. Воротар киян Макаров і Лавер (№ 3) ліквідують небезпеку. Динамівці посилюють свою активність. Рятуючи ворота від влучного удару Комана, воротар бакинців Арзуманов робить ризикований стрибок, але зазнає травми і залишає поле. Його успішно замінив молодий воротар Кармаєв. Тепер хозяї поля перевершують гостей у тактиці. Але Товт і Пономарьов не спромоглися завершити вдало розпочаті комбінації'. На 25-ій хвилині бакинець Коломян подвоює рахунок.
Знову серія хороших комбінацій киян - і знову бракує вирішального удару! На 38-ій хвилині один з захисників "Нафтовика" навмисне штовхає Дашкова. Суддя Давидов дає різкий свисток, але за грубу гру на штрафній площадці призначає... вільний удар у бік "Нафтовика". Та й це помилкове рішення не задовольняє бакинців. Каппган команди Абрамашвілі та решта гравців оточують суддю, у загрозливій Формі висловлюють свої "протести", заважають киянам зробити удар. Нарешті, Товт (№ 8) забиває м'яч, але Давидов безпідставно не зараховує гол і примушує повторити удар.
Після цього суддя остаточно розгубився і не помітив, що на останній хвилині Коман забив м~яч у ворота "Нафтовика" не без допомоги рук. У першій половині -рахунок 2:1 на користь гостей.
Після перерви кияни усією командою переходять в активний наступ. Пономарьов точно передає м*яч Коману, який зрівнює рахунок. Панічний настрій бакинців проявився у ряді недозволених прийомів і одвертій грубості. По-хуліганському поводилися Аношкін, Жамкочян і капітан Абрамашвілі. До кінця гри результат залишився незмінний - 2:2..."