Чемпионаты  Чемпионат СССР 1953  19 апреля 1953 (вс)  Динамо (Киев) - Зенит (Ленинград) 1:0

"Динамо" (Киев) - "Зенит" (Ленинград) 1:0 (1:0)

19 апреля 1953. Киев. Республиканский стадион им. Н.С.Хрущёва. 17:00. Ветер. 13 градусов. 60000 зрителей.

Судьи: М.Белянин (Москва), И.Лукьянов (Москва), А.Мугурдумов (Киев).

"Динамо" К: Е.Лемешко, В.Голубев, А.Лерман, П.Тищенко, Э.Юст (Т.Попович, 11), М.Михалина, В.Журавлёв, В.Бельков, А.Зазроев (к), М.Коман, В.Богданович.

"Зенит": Л.Иванов, В.Фалин, Н.Самарин, С.Северов, Ю.Войнов, Л.Кравец, Н.Пав.Смирнов (к), Ф.Марютин, Н.Макаров, В.Виноградов, А.Иванов.

Гол: 1:0 В.Бельков (20).

Дублёры-3:1. У киевлян забили Е.Иванов, Виньковатов, Ошенков. В воротах у киевлян стоял Лемешко.

Источник: Владимир Ильенко.Личный архив.    2016-02-02 22:07:12

Вдалий старт киян
"... Ленінградці, які грають за вітром, одразу ж атакують і утримують ініціативу протягом перших 10 хвилин. Але ось на штрафну площадку "Зеніта" починають прориватись кияни... На 20-й хвилині киянин Бельков (№8), який вперше виступав в основному складі, прекрасним ударом з 17 - 18 метрів посилає М’яч у верхній кут воріт ленінградців. Рахунок -1:0.
Атаки киян тривають, але неточні удари Богдановича, Зазроєва, Поповича не досягають мети.
Після перерви боротьба проходить переважно в центрі. Кияни переграють ленінградців, але не вміють використати свою чисельну перевагу в нападі (команда "Зеніта" нападала 7 гравцями, послаблюючи при цьому свої захисні лінії). Реальної можливості забити гол не використав Коман, а згодом - Зазроєв.
В останні десять хвилин почувалась втома обох команд, які провели змагання в дуже високому темпі. Ленінградці начебто примирились з результатом, а кияни - хоч і краще фізично підготовлені - через втому також послабили натиск. Заключний свисток судді фіксує першу перемогу київських динамівців -1:0..."