Чемпионаты  Чемпионат СССР 1953  17 мая 1953 (вс)  Спартак (Вильнюс) - Динамо (Киев) 0:0

"Спартак" (Вильнюс) - "Динамо" (Киев) 0:0

17 мая 1953. Вильнюс. Республиканский стадион. 17:00. 22 градуса. 15000 зрителей.

Судьи: Н.Шевцов (Мытищи), В.Подгорный (Москва), Леонтьев (Вильнюс).

"Спартак" Вил: Тучкус, П.Люткявичюс, Куликаускас, А.Мачюлис, Ю.Мачюлис, Ганусаускас, Прикоцкис, Петрайтис, Саунорис (к), Даукша, Р.Люткявичюс.

"Динамо" К: Макаров, Голубев, Лерман, Тищенко, Юст, Михалина, Петрушевич (Сенгетовский, 46), В.Журавлёв, М.Коман, Зазроев (к), Виньковатов.

Безбарвна гра
"... Гра почалась бурхливими атаками литовських футболістів. Користуючись підтримкою півзахисників, нападаючі "Спартака" кілька разів прориваються до штрафної площадки киян. Протягом кількох хвилин у бік воріт динамівців призначається три штрафних удари приблизно з 20-метрової відстані. Однак самовіддана гра київських захисників зводить нанівець намагання литовців відкрити рахунок.
Гра вирівнюється. Кияни, вдаючись до довгих передач, починають серйозно загрожувати воротам "Спартака", але кожного разу непростимо зволікають з завершувальними ударами.
На 19-й хвилині захисник литовської команди Кулікаускас, прагнучи відбити м'яч, промахнувся і Віньковатов дістав реальну можливість з 3 метрів забити гол. Але м'яч від його ноги летить вправо - за межі поля. Динамівці продовжують атакувати. Вони б'ють кілька кутових, та воротар Тучкус добре приймає ці м'ячі. Спартаківці знову нападають.
Кияни не можуть освоїтись з тактикою противника - дрібними передачами на середині поля і наступним виводом одного з крайніх нападаючих на прорив. Півзахисники Юст і Міхаліна не завжди встигають підтримати свій напад, і тому захисники "Спартака" порівнюючи легко ліквідують атаки киян, які в грі орієнтуються в основному на Зазроєва. У свою чергу і литовські нападаючі, які проривались лівим флангом, не зуміли створити серйозної загрози воротам "Динамо".
Після перерви гра не пожвавилась. Кияни замінили Комана, який дістав травму, Сенгетовським. Нападаючі обох команд грають переважно в центрі, рідкі прориви не завершуються точними ударами. В один з таких моментів Зазроєв, перегравши захисника, залишився наодинці з воротарем. Але з 4 метрів він пробив м'яч прямо йому в руки. Через хвилину таку ж помилку повторив і правий крайній нападаючий "Спартака" Прикоцкіс.
Складається враження, що команди вирішили задовольнитись нічийним результатом. Нападаючі не виходять з середини поля, захисники часто б'ють м'яч за бокові лінії. Тому вже за 10 хвилин до кінця зустрічі багато глядачів почали залишати стадіон. їх явно не задовольнила безбарвна гра обох команд. Доводиться погодитись з глядачами: від команди класу "А" ми вправі чекати більшого!"