Чемпионаты  Чемпионат СССР 1954  16 апреля 1954 (пт)  Динамо (Киев) - Спартак (Москва) 2:4

"Динамо" (Киев) - "Спартак" (Москва) 2:4 (1:3)

16 апреля 1954. Киев. Республиканский стадион имени Н.С.Хрущёва. 50000 зрителей.

Судьи: Э.Клавс (Рига), Ю.Русинович (Одесса), Н.Кононенко (Киев).

"Динамо" К: Макаров, Тищенко, Вит.Голубев, Качур (Попович, 41), Юст, Михалина, Грамматикопуло, Виньковатов, Зазроев, Коман, Вик.Т.Фомин.

"Спартак" М: Тучкус, Тищенко, Перевалов, Огоньков, Тимаков, Маслёнкин, Татушин, Парамонов, Симонян, Дементьев, А.М.Ильин (Рысцов, 2т.).

Голы: 0:1 Тимаков (18), 0:2 Дементьев (30), 1:2 Коман (31), 1:3 А.М.Ильин (33), 2:3 Зазроев (50), 2:4 Симонян (70).

Дублёры - 1:1. Голы: А.Рыжиков - ... .

Несмотря на то, что состязание началось на мокром после дождя поле, обе команды сразу приняли очень быстрый темп. На первых же секундах вратарь москвичей Тучкус в великолепном броске спас свою команду от гола. Сдержав первый натиск киевлян, спартаковцы сами переходят в наступление, и на 15-й минуте Тимаков открывает счет. Второй гол в ворота киевлян был забит после сильного удара Дементьева. Киевляне приложили много усилии, чтобы отыграться, но нападающие не точно били по воротам.
Первый мяч в ворота "Спартака" им удалось послать лишь со штрафного: Зазроев перебросил мяч через стенку, и удар Комана достиг цели. В дальнейшем преимущество было снова у чемпиона страны и Ильин довел счет до 3: 1. После перерыва динамовцы некоторое время атаковали почти всей командой, и Зазроев забил в ворота москвичей второй гол. До конца встречи Симонян, обойдя защитника, увеличил счет до 4:2 в пользу "Спартака".
Выступление чемпиона страны оставило хорошее впечатление. Вся команда играла коллективно и напористо, чего нельзя сказать о хозяевах поля. И защитники и нападающие киевлян допускала много ошибок.

Источник: Советский спорт    2016-02-02 22:07:12

Змагання програють захисники
"... На 18-й хвилині - гостра боротьба за мчяч недалеко від штрафної площадки киян. їх півзахисник Юст затримує руками спартаківця Дементьева, і суддя призначає штрафний удар. Кияни шикуються у захисну стінку. Але Дементьев не б'є прямо по воротах, а відкидає м'яч залишеному без догляду півзахисникові Тімакову, і той ударом в нижній кут відкриває рахунок... Поступово темп гри знижується. Проте на 30-й хвилині, коли, здавалося, динамівцям безпосередньо нічого не загрожувало, Дементьев несподівано вдарив по воротах, і Макарову, який реагував на це занадто пізно, не залишилось нічого іншого, як вийняти м'яч із спгки.
Почавши з центра вдруге, кияни розігрують красиву комбінацію, виводячи вперед Комана. Він швидко йде з м'ячем до воріт "Спартака", але біля штрафного майданчика його грубо збивають з ніг. Штрафний удар. Зазроєв сильно б'є крізь стінку спартаківців, м'яч затримується у ній, і Коман, як завжди вдало обравши місце, хорошим ударом сквитує гол.
До кінця першої половини гра йде загалом рівно. Здавалося, що жодній з команд не вдається добитися результату, але недбалість захисника Качура, який відбив м'яч прямо в ноги Татушину, коштувала киянам незадовго до перерви ще одного гола. Татушин швидко пройшов по краю, сильно пробив м"яч вздовж воріт, і Ільїн, що набіг, довів рахунок до 3:1 на користь "Спартака".
Другу половину гри кияни провели значно краще і мали на полі явну перевагу. В гострій і продуманій грі київського нападу відчувається твердий намір відігратись. Вже на п'ятій хвилині красива і чггка комбінація Михаліна - Грамматікопуло - Зазроєв завершується голом у ворота москвичів... Раз у раз біля воріт "Спартака" виникають загрозливі моменти, і воротареві Тучкусу доводиться працювати з повним навантаженням...
Відчувши реальну загрозу, команда "Спартака" активізується. На 25-й хвилині Сімонян, швидко пройшовши по лівому краю, обіграє свого "сторожа" Голубєва і сильним ударом забиває четвертий гол у ворота киян, закріпивши цим самим перемогу свого колективу... Гра закінчилась з рахунком 4:2 на користь гостей. Перша поразка киян у сезоні..."