Чемпионаты  Чемпионат СССР 1954  24 августа 1954 (вт)  Зенит (Ленинград) - Динамо (Киев) 3:0

"Зенит" (Ленинград) - "Динамо" (Киев) 3:0 (2:0)

24 августа 1954. Ленинград. Стадион им. С.М.Кирова. 20 градусов. 65000 зрителей.

Судьи: В.Калевисте (Таллин), П.Серёгин (Москва), Н.Смирнов (Ленинград).

"Зенит": Л.Иванов, Н.Гартвиг, Н.Самарин, С.Северов, Ю.Войнов, Л.Кравец, Ю.Володин, Ф.Марютин, П.Катровский, В.Добриков, А.Иванов.

"Динамо" К: О.Макаров (Е.Лемешко, 46), А.Ларионов, Вит.Голубев, Т.Попович, Э.Юст, М.Михалина, В.Терентьев, П.Виньковатов, А.Зазроев, М.Коман (А.Кольцов, 46), Г.Грамматикопуло.

Голы: 1:0 Ю.Володин (29), 2:0 А.Иванов (41), 3:0 В.Добриков (89).

Предупреждения: Н.Гартвиг (за грубую игру), Ю.Войнов (за грубую игру), В.Голубев (за грубую игру).

Погана гра киян
"... Зустріч почалась обопільними атаками. На 13-й хвилині Терентьєв з вигідного положення спрямовує м'яч в правий верхній кут воріт суперника. Але воротар Л. Іванов вдало парирував сильний удар. Через кілька хвилин він знову врятовує свою команду від вірного гола, перехопивши м'яча, надісланого Грамматикопуло з кутового удару...
Йде 28 хвилина гри. Ленінградці одержують право на штрафний удар. М'яч потрапляє до ніким не прикритого Володіна (№ 7) і той з близької відстані посилає його в ворота киян.
Почавши з центра поля динамівці кинулися в атаку. Зенгтовці, рятуючи свої ворота, відбивають м'яч на кутовий. Терентьєв точно надіслав м'яч Віньковатову, але той у вигідному положенні грає рукою. Останні 15 хвилин першої половини гри проходять на половині киян. Ленінградці легко проходять захист гостей, який грав значно нижче своїх можливостей. Багато помилок допустив Голубев (№ 3). Незадовго до перерви лівий крайній денінградців 0. Іванов проходить до воргт динамівців і сильним низовим ударом збільшує рахунок до 2:0.
Після відпочинку в команді киян Макарова замінив Лемешко, а Комана -Кольцов. Грамматикопуло перейшов на правий край. Намагаючись уникнути поразки, кияни переходять у наступ всією командою. Але в лінії їх нападу відсутнє взаєморозуміння, бракує зіграності. Передачі неточні. За хвилину до фінального свистка судді, Володін, вийшовши з м'ячем по краю поля, передав його Добрикову. Від сильного удару останнього м'яч знову потрапляє в сггку воріт киян. Гра закінчилась з рахунком 3:0 на користь "Зеніту"...