Чемпионаты  Чемпионат СССР 1956  10 октября 1956 (ср)  Динамо (Киев) - ЦДСА (Москва) 1:0

"Динамо" (Киев) - ЦДСА (Москва) 1:0 (0:0)

10 октября 1956. Киев. Республиканский стадион им. Н.С.Хрущёва.

Судья: А.Зябликов (Ленинград).

"Динамо" К: Лемешко, Ерохин, Голубев, Попович, Войнов, Юст, Каневский, Терентьев, Коршунов, Коман, Вик.Т.Фомин.

ЦДСА: Разинский, Порхунов, Башашкин, Перевалов, Беца, Петров, Купрюхин, Агапов, Беляев, Фёдоров, Емышев.

Гол: 1:0 Коман (58).

Источник: личный архив    2016-02-02 22:07:12

Важлива перемога
"... Перший тайм по праву можна назвати поєдинком захисників. Вони грали дуже уважно, точно і настільки щільно прикривали нападаючих, що протягом перших 45 хвилин гри ні воротареві динамівців Лемешкові, ні його московському колезі Разинському майже не доводилося вступати у гру. Обидві команди часто зав'язували цікаві комбінації'. Кияни наступали головним чином на лівому Фланзі (Коршунов, Коман, Фомін), армійці діяли здебільшого силами центральної трійки (Агапов, Беляев, Федоров). Але якщо в середині поля все йшло гаразд, то поблизу штрафного майданчика у справу активно втручались захисники і півзахисники, зводячи нанівець всі наміри нападаючих. Так в упертій, але безрезультатній боротьбі пройшла перша половина змагання.
Після відпочинку гості піддають ворота динамівців сильному натискові і хвилин з десять мають деяку ігрову перевагу. Але кияни не тільки обороняються, а й у свою чергу переходять у наступ. На штрафному майданчику команди ЦБРА одна за одною виникає кілька гострих ігрових ситуацій. Захисники і півзахисники гостейпрацюють з повним навантаженням, і все ж киянам вдається забити гол, який був єдиним у цій зустрічі і вирішив її долю. Сталося це так. На 13-й хвилині Фомін, обігравши кількох опікунів, посилає мяч на ворота. Тут його перехоплює центральний захисник Башашкін і відбиває у поле, але невдало. М'яч потрапляє до киянина Комана, і той з чотириметрової відстані проштовхує його в сітку воріт -1:0.
Почавши з центра, армійці активно атакують, намагаючись зрівняти рахунок. Але наступального запалу їм вистачає не надовго. В діях москвичів дедалі більше відчувається нервозність, передачі м’яча втрачають точність, порушується взаєморозуміння між окремими ланками команди. Це полегшує завдання захисних ліній киян. Що ж до динамівського нападу, то він в свою чергу проводить ряд
швидких атакувальних комбінацій. Подекуди здавалося, що у ворота армійців влетить другий м’яч, але неточні удари по воротах (Коман, Каневський), не дозволили цього зробити. В обопільних атаках минув час гри, і свисток судді всесоюзної категорії 0. Зяблікова (Ленінград) зафіксував перемогу команди "Динамо".
У звітному матчі динамівці порадували своїх прихильників змістовною, наполегливою грою..."