Чемпионаты  Чемпионат СССР 1956  14 октября 1956 (вс)  Спартак (Москва) - Динамо (Киев) 4:3

"Спартак" (Москва) - "Динамо" (Киев) 4:3 (1:1)

14 октября 1956. Москва. Центральный стадион им. В.И.Ленина. 80000 зрителей.

Судья: Э.Саар (Таллин).

"Спартак": Тучкус, Тищенко, Маслёнкин, Огоньков, Парамонов, Нетто, Татушин, Исаев, Симонян, Сальников, Мозер.

"Динамо" К: Макаров, Соболев, Ерохин, Попович, Войнов, Юст, Каневский, Терентьев, Коршунов, Коман, Вик.Т.Фомин.

Голы: 1:0 Исаев (25), 1:1 Каневский (40), 2:1 Сальников (57, с пенальти), 3:1 Симонян (64), 3:2 Терентьев (67, с пенальти), 3:3 Коман (69), 4:3 Исаев (78).

Спартаківці Москви - володарі золотих медалей
"... Змагання почалось атаками киян. їх гїятірка нападаючих, добре підтримана півзахисника-ми, раз у раз загрожувала воротам господарів поля. Але незабаром москвичі вирівняли гру, і на 25-й хвилині їх нападаючий Ісаєв забив головою перший гол. Цікаво відзначити, що хоч динамівський півзахисник Юст через травму був змушений тимчасово залишити поле і кияни грали вдесятьох, вони продовжували атакувати, і на 40-й хвилині Канєвський чудовим ударом під перекладину зрівняв рахунок 1:1.
Після перерви Юст знову повернувся на поле, але перейшов на місце лівого крайнього, поступившись важкою роллю півзахисника Фоміну. Обопільні атаки тривають. Під час однієї з комбінацій "Спартака" захисник динамівців Соболев збиває з ніг москвича Нетто, і суддя Саар призначає "пенальті". Удар Сальникова -і рахунок стає 2:1 на користь "Спартака". Минає лише три хвилини, і москвичі знову добиваються успіху. Необачливо віддавши м%яч Єрохіну, київський воротар Макаров дозволив спартаківцю Сімоняну перехопити передачу і забити третій м’яч.Прикра невдача не збентежила киян. Вони уперто наступають, подекуди в їх атаках беруть участь по 7 - 8 гравців. Незабаром динамівець Коршунов, обвівши захисника Тищенка, виходить один на один з воротарем "Спартака". Але в момент удару Тучкус в стрибку хватає його за ногу. Суддя Саар знову призначає 11-метровий штрафний удар, на цей раз у ворота москвичів. Б "є Терентьєв, і рахунок стає 3:2.
Атаки киян не припиняються. Незабаром біля воргг "Спартака" подається кутовий удар. Фомін передає м'яч в поле Юсту, той надсилає в зону воріт, і Коман, добре обравши місце, зрівнює рахунок - 3:3.
До кінця зустрічі гострота боротьби не знижувалась. Незадовго до фінального свистка спартаковець Татушин, обігравши свого опікуна Поповича, сильно послав м'яч вздовж воріт "Динамо", і Ісаєв, що набіг, забив вирішальний гол.
Здобувши перемогу з рахунком 4:3, спартаківці забезпечили собі звання чемпіонів Союзу, і першими, хто поздоровив нових володарів золотих медалей з великим успіхом, були динамівці Києва".