Чемпионаты  Чемпионат СССР 1961  14 апреля 1961 (пт)  Динамо (Киев) - Беларусь (Минск) 2:1

"Динамо" (Киев) - "Беларусь" (Минск) 2:1 (0:1)

14 апреля 1961. Киев. Республиканский стадион имени Н.С.Хрущёва.

Судья: Н.Латышев (Москва).

"Динамо" К: Макаров, Щербаков, Кольцов, Сучков, Войнов, Сабо, Базилевич, Серебряников, Лобановский, Каневский, Зайцев (Сорокин, 46).

"Беларусь": Денисенко, Зарембо, Манько, Радунский, Жуков, Ероховец, Мустыгин, Гончаров (Терехов, 46), Хасин, Федулов, Арбутов.

Голы: 0:1 Хасин (15), 1:1 Базилевич (74), 2:1 Войнов (85).

Важка перемога
Перші 15 хвилин гра проходила в рівній боротьбі. Обидві команди діють в швидкому темпі, здійснюють несподівані тактичні комбінації. Та ось центрфорвард гостей Хасін проривається по лівому краю, обводить двох захисників ''Динамо'' і з дуже важкого положення - з лицьової лінії забиває м`яч у передній кут воріт. Вина за пропущенний м`яч у першу чергу лягає на воротаря Макарова, але що поробиш - помилки бувають у кожного.
Гості, знаючи силу нападаючих ''Динамо'', прикріпили персональних ''сторожів'' до Лобановського, Базилевича, Зайцева. Крім того, атакуючи багатьма гравцями, вони обороняються всіма, і це створює великі труднощі для динамівських нападаючих. Зайцев, Каневський, Лобановський по черзі намагаються пробитись крізь живий заслон білорусів, але марно. Не обійшлося у динамівців і без грубих помилок при ударах по воротах. Каневський, Базилевич, Лобановський з вигідних позицій посилають м`яч вище воріт. Знову і знову атакують динамівці, двічі Серебреников точно подає м`яч під заключний удар, але ''постріли'' Лобановського і Зайцева не досягають мети. Гості також раз у раз переходять в наступ, особливо небезпечні у них Хасін і Арбутов (№ 11).
Після перерви - заміни: в ''Бєларусі'' замість Гончарова грає Терехов, в ''Динамо'' - замість Зайцева Сорокін. Динамівці штурмують ворота гостей, але роблять це метушливо, нервово, і м`яч весь час летить мимо. Гості обороняються спокійно, точно, і здається для господарів поля не має порятунку. Але за 15 хвилин до кінця гри Каневський майстерно звільняється від оточення захисників ''Бєларусі'' і сильно б`є в нижній кут. Воротар гостей Денисенко падає, накриває собо. м`яч, але підвівшись, випускає його з рук, і Базилевич, набігши, зрівнює рахунок.
Успіх запалив киян, вони надовго притискують гостей до воріт і за 5 хвилин до кінця гри проводять просту, але красиву комбінацію в один дотик Каневський - Базилевич - Войнов. Останній своїм коронним ударом забиває вирішальний другий гол...''
А. ІДЗКОВСЬКИЙ, заслужений майстер спорту.
Газ. ''Радянський спорт'', Київ, 1961, 18 квіт.

Источник: Медиа библиотека ФК "Динамо" Киев от А. Новика    2016-02-02 22:07:12