Чемпионаты  Чемпионат СССР 1961  26 сентября 1961 (вт)  Динамо (Киев) - Локомотив (Москва) 2:2

"Динамо" (Киев) - "Локомотив" (Москва) 2:2 (2:1)

26 сентября 1961. Киев. Республиканский стадион им. Н.С.Хрущёва. Ясно. Электрическое освещение. 19 градусов. 65000 зрителей.

Судья: Ю.Григорьев (Баку).

"Динамо" К: Макаров, Кольцов, Щегольков, Сучков, Войнов, Турянчик, Базилевич (Трояновский), Серебряников, Каневский, Сабо, Лобановский.

"Локомотив": Маслаченко, Максимов, Моргунов, Сорокин, Артемьев, Марушко (Ворошилов, 46), Семеошин, Абрамов, Беляков, Соколов, Спиридонов.

Голы: 1:0 Каневский (8), 2:0 Каневский (17), 2:1 Турянчик (36, автогол), 2:2 Соколов (70).

Владимир Маслаченко - голкипер "Локомотива". На заднем плане - нападающий киевлян Олег Базилевич.

Владимир Маслаченко и Олег Базилевич

Источник: Фото    2009-08-27 04:59:54

Втрачена перемога
"... Гол, забитий у власні ворота Турянчиком, зіпсував настрій і самому ""авторові"", і Макарову, і всім іншим гравцям команди. Зрештою він навіть позначився на дальшому ході матчу. Але це було потім.
А до перерви... Якою віртуозною технікою блиснули київські футболісти, які дотепні комбінації розіграли, як штурмували вони бойові порядки суперників!
Масований обстріл воріт почав Базилевич, і Маслаченко вже на першій хвилині з трудом парирує м`яч. І тут же пристрілку починають Сабо, Лобановський, Войнов. Та ось у дуель з воротарем залізничників включається найкращий снайпер динамівської команди - Каневський. Він спритно ''відкривається'', негайно ж одержує м`яч, з ходу вносить його в штрафний майданчик, обводить одного, другого захисника і невідпорним гарматним ударом ледве не прориває сітку воріт. Навіть поворухнутися не встиг Маслаченко. Красивий, майстерний гол забив Каневський - перший у матчі і п`ятнадцятий в іграх чемпіонату!
А наступ триває. В обороні гостей - розгубленість. Залізничники відмовляються від зонного захисту, починають переслідувати нападаючих ''Динамо''.
Відчайдушно відбиваються москвичі, але стримати натиск їм не під силу.
Голевих ситуацій безліч. То з лівого краю (тут Лобановський переграє Максимова), то з правого (сюди на допомогу Базилевичу часто приходить Каневський) ідуть прострільні передачі на воротарський майданчик. Але завершити атаку ніяк не вдається. Нападаючі або поспішають з ударом, або перетримують м`яч.
І знову крапку над ''і'' ставить Віктор Каневський. На 17-й хвилині він одержує м`яч від Войнова, робить ривок праворуч і несподівано б`є ліворуч, у дальній кут воріт. 2:0...
Після короткочасного спаду динамівці знову посилюють натиск, тримаючи в постійній тривозі захисників і воротаря гостей. Ось тут і сталося непоправне: наступали кияни, а м`яч влетів у їхні ворота, причому, як уже згадувалося, спрямував його туди Турянчик.
Прикра випадковість? Так. Але ж після неї у суперників з`явилися надії відігратися. І вони зробили все, щоб добитися почесної для себе нічиєї.
Після перерви на поле замість півзахисника Марушка вийшов ветеран ''Локомотива'', найдосвідченіший нападаючий Ворошилов. Він і повів за собою форвардів... Після нового гарматного удару Каневського затріщала перекладина, а через кілька секунд після удару Соколова м`яч затріпотів у сітці динамівських воріт. 2:2...''