Чемпионаты  Чемпионат СССР 1969  9 мая 1969 (пт)  Нефтчи (Баку) - Заря (Луганск) 1:1

"Нефтчи" (Баку) - "Заря" (Луганск) 1:1 (1:1)

9 мая 1969. Баку. Республиканский стадион им. В.И.Ленина. 25000 зрителей.

Судьи: С.Архипов, О.Яунзен, А.Ефремов (все - Москва).

"Нефтчи": С.Крамаренко, Р.Кулиев, В.Брухтий, А.Бабаев (Я.Бабаев, 30), А.Сёмин (А.Рахманов, 46), В.Семиглазов, М.Зейналов, Р.Абдуллаев, А.Банишевский, Э.Маркаров, Ю.Стекольников.

"Заря": А.Ткаченко, А.Шульженко, В.Гарнушкин, Вл.Абрамов, С.Шкляр, Н.Пинчук, А.Куксов (Б.Журавлёв, 52), Г.Мусиенко, Б.Стрельцов, А.Журавлёв, В.Фурсов (Г.Шилин, 62).

Голы: 0:1 Б.Стрельцов (2), 1:1 Ю.Стекольников (10).

Дублёры - 0:0.

Источник: Личный архив    2016-02-02 22:07:12

РАЗНЫЕ ВЗГЛЯДЫ, РАЗНЫЕ ПУТИ (Послесловие к туру).
...По-иному построили оборонительные порядки тренеры "Зари". Как сообщает наш корреспондент Ю. Дашевский из Баку, луганчане постарались нейтрализовать Банишевского и Маркарова, приставив к ним персональных сторожей - Гарнушкина и Абрамова. Остальным бакинским нападающим и полунападающим предоставлялась относительная, разумеется, свобода действий. Банишевскому чаще, чем партнеру, удавалось отрываться от опекуна и создавать опасные ситуации.
Гости отвечали редкими, но, как правило, острыми контратаками. Особенно бдительно приходилось южанам сторожить быстрого Стрельцова, в адрес которого направлялось большинство передач. Луганчанин с переменным успехом вел борьбу с опытным опекуном Брухтием. Пока бакинец разгадывал особенности тактики "Зари", мяч успел побывать в воротах "Нефтчи". С угла штрафной площади Стрельцов сильно пробил по цели, Крамаренко неудачно парировал удар, и счет был открыт.
Хозяева поля немедленно ответили яростным штурмом, который успешно завершил Стекольников: парируя его несильный удар, Ткаченко подставил ногу и срезал мяч в собственные ворота.
("Советский спорт").
ОЧКО НА ВИЇЗДІ
До закінчення першого кола XXXI чемпіонату країни з футбола серед команд вищої ліги класу "А" залишилось два тижні. І чим ближчий фініш першого етапу, тим напруженіше проходять поєдинки суперників. І це не дивно. Адже від попередніх поєдинків залежатиме не лише турнірне становище команди і очковий баланс, а й психологічний стан спортсменів в дальшій боротьбі.
Чим же цікавим був минулий тур для учасників першості?
8 травня в боротьбу вступили лише 4 колективи. Дебютанти вищої ліги футболісти свердловського "Уралмашу" з мінімальним рахунком 1:0 обіграли команду куйбишевських "Крил Рад". В'яло і нецікаво пройшов поєдинок двох столичних колективів - ЦСКА і "Динамо". Після 90 хвилин гри був зафіксований нічийний результат - 0:0.
Після програшу на своєму полі динамівцям Москви луганська команда "Зоря" зустрілася в Баку з місцевим "Нефтчі". Гра пройшла цікаво і напружено. Вже на другій хвилині матчу нападаючий гостей Б. Стрельцов, вміло використавши помилку захисників Баку, зумів відкрити рахунок - 1:0. Але минуло всього 8 хвилин, і господарі відновили рівновагу. Це зробив Ю. Стекольников. Наступні 80 хвилин гри не принесли успіху жодному колективу. Поєдннок закінчився внічию - 1:1.
Динамівці Києва на своєму полі приймали футболістів ростовського СКА. Минулорічний чемпіон зумів і на цей раз довести свою ігрову перевагу. Кияни перемогли з рахунком 2:0.
Поєдинок єреванського "Арарату" та одеського "Чорноморця" закінчився внічию - 0:0.
В чотирьох матчах команд другої підгрупи вищої ліги класу "А" успіх переважно супроводив господарів поля. Так торпедівці Москви з результатом 2:0 взяли гору над ленінградським "Зенітом", динамівці Мінська забили у ворота столичного "Локомотива" лише один м'яч, який вирішив долю матча. Ташкентська команда "Пахтакор" завдала поразки з таким же рахунком алматинському "Кайрату". Лідер другої підгрупи команда динамівців Тбілісі поділила очки з торпедівцями Кутаїсі - 0:0.
Таким чином, після цього туру турнірну таблицю в першій підгрупі очолюють динамівці Києва.
Вони мають 12 очок. В другій підгрупі на першому місці динамівці Тбілісі - 11 очок. Луганська "Зоря" знаходяться на сьомому місці. Вона має 6 очок.
14 травня футболісти тепловозобудівники зустрінуться в Єревані з місцевим "Араратом". Це дуже важливий поєдинок. Якщо "Зоря" переможе, то залишиться в семірці після поєдинків першого кола.
Визначився перший суперник луганської "Зорі" і в розиграші Кубка СРСР з футбола. В матчі 1/16 фіналу футболісти - тепловозобудівники зустрінуться з командою "Торпедо" (Таганрог).