Чемпионаты  Чемпионат СССР 1937  24 сентября 1937 (пт)  Динамо (Киев) - Динамо (Москва) 2:2

"Динамо" (Киев) - "Динамо" (Москва) 2:2 (0:0)

24 сентября 1937. Киев. Стадион "Динамо". 40000 зрителей.

Судья: В.Стрепихеев (Москва).

"Динамо" К: А.Идзковский, Н.Махиня, И.Кузьменко, И.Лифшиц, В.Гребер, А.Клименко, К.Калач, П.Комаров, К.Щегодский (к), П.Лайко, В.Шиловский.

"Динамо" М: Е.Фокин, В.Тетерин, Л.Корчебоков, А.Лапшин, Г.Качалин, А.Чернышев (Н.Белоусов, 75), А.Пономарёв, В.Смирнов, Е.Елисеев, М.Якушин, С.Ильин (к).

Голы: 0:1 Н.Махиня (53, автогол), 1:1 П.Комаров (57), 1:2 М.Якушин (72), 2:2 П.Лайко (86).

Источник: Отредактировано сайтом.    2016-02-02 22:07:12

С прежними шансами

"... Начали киевляне, предложив небыстрый темп. Команды уже знающие друг друга, зондируют новые "места": киевляне присматриваются к Пономарёву, Качалину и Чернышеву, москвичи "пробуют" Калача и Махиню. На 7-й минуте с 8-10 м Комаров схода сильно бьёт, но планка спасает москвичей. Мяч отходит на 2 - 3 метра в поле, и подоспевший Тетерин выбивает мяч из штрафной площадки. Этот удар послужил сигналом для атак, причём вратари Идзковский и Фокин соперничали в искусстве бросков, выбегов и прыжков. Первая половина игры не дала результата. Вторая началась с яростных атак москвичей. На 6-й минуте толкучка у ворот киевлян. Мяч от одного из киевских игроков отскакивает на другого, своего же, игрока, и... Киев открывает счёт в пользу Москвы. На 12-й минуте Комаров неожиданно бьёт по воротам Москвы метров с 25 и выравнивает счёт. 1:1. Темп игры повышается. Киевляне чаще подходят к воротам москвичей. На 21 минуте Лайко бьёт в нижний угол. Счёт 2:1. Вскоре Пономарёв со штрафной площадки бьет в угол. Мяч попадает в боковую стойку и отскакивает на бегущего Якушина. Последний удачным ударом опять выравнивает счет".
Я.ЯНОВ. В. ВЫСИН. Газ. "Красный спорт", 1937, 29 сент.
Три м'ячі з чотирьох забили кияни, проте, матч закінчився внічию
"... Всесоюзний суддя Стрепіхеєв (Москва) дав свисток і москвичі почали матч. Вони грали по системі дубль-ве. Краї рвуться вперед, а півсередні перебувають трохи далі. Перших хвилин нападають гості. Ідзковському ніколи нудьгувати. Він один за одним бере удар Якушина, подачу Ільїна і добрий м'яч Смірнова. Москвичі не зупиняючи м'яча б'ють з різних положень. Потроху розігруються кияни. На сьомій хвилині Щегодський вирізає м'яч Комарову. Той, з ходу, дуже сильним ударом відсилає його у верхню перекладину воріт. Гра переноситься знову до київських воріт. Ліфшиць грає руками. Єлісєєв не може пробити живої "стінки". Московський напад показує високий клас. Кияни дещо зволікають.
На 15 хвилині кутовий удар у ворота Києва. Одержавши відбитий м'яч, Лайко з доброї позиції б'є в аут. Ніби у віаповідь, невдало шутує Ільїн.
Невдача сталася і з кутовим ударом поданим на 24 хвилині Шиловським. Через півхвилини Пономарьов обходить Ідзковського, який упав, але не може попасти в порожні ворота. Калач відповідає ударом, проте м'яч перелітає стояки.
Москвичі максимально використовують краї. Весь час м'яч у Ільїна або Пономарьова. Але Ідзковський і захист завжди на місці. На 34 хвилині Шиловський невдало подає корнер. Добрий м'яч від Комарова бере Фокін. Кияни захоплюються "стінками" при близьких штрафних, забуваючи закривати вільних нападників Москви. Один з таких моментів ледве не закінчується голом. Лише завдяки Ідзковському, який взяв дуже важкий м'яч від Єлісєєва, загрозливе положення ліквідується. Нападники Києва часто, але безцільно б'ють, зловживаючи потребою шутувати. За півхвилини до закінчення першої половини Комаров виходить один на один з воротарем, але торкається м'яча рукою. Як і в третій зустрічі, до перерви рахунок 0:0.
7 хвилин другої половини. Результату ще немає. На 8 хвилині кияни відкривають рахунок забиваючи у власні ворота (Махиня дуплетом від Ліфшиця в нижній куток) зовсім незрозумілий гол. Адже ж близько з гостей нікого не було. Трибуни здивовані. "Трюк" захисту примушує команду взяти себе в руки. З’являється темп і бажання виправити помилку. Гра знову переходить на поле Москви. За якусь долю секунди Фокін, який кинувся в ноги, знімає м'яч у Лайка. Двічі не досягають мети удари Кузьменка. Але, нарешті, на 12 хвилині Комаров, виключним по силі і точності ударом, забиває м'яч. Рахунок -1:1.
На трибунах тривалі оплески. Гра значно пожвавлюється, м'яч блискавично з'являється то біля одних, то біля других воріт. Воротарі працюють не покладаючи рук. Б'ють Якушін, Єлісєєв, Ільїн. Б'ють Комаров, Кузьменко, Щегодський. Проривається Пономарьов, за ним Калач, якого легко доганяє півзахист Москви. 3 19 до 25 хвилини - цілковита перевага Києва. Потім тихий, але спласований удар у далекий кут і Лайко робить 2:1. Цей рахунок тримається лише 2 хвилини. Пономарьов шутує в штангу, а Єлісєєв (помилка, треба Якушин. - Ред.) надсилає м'яч у сітку.
Швидко Щегодський може збільшити рахунок, але зволікає і москвичі ліквідують серйозну загрозу. Останні хвилини кияни сидять на воротах Москви, удари йдуть один за одним, але наслідків не видно.
Четверта зустріч динамівців Москви і Києва закінчується 2:2, хоч кияни забили три м'ячі з чотирьох.
Незважаючи на нічию, кияни грали краще москвичів. Добре грали москвичі: Смірнов, Єлісєєв, Пономарьов і кияни: Ідзковський, Комаров, Кузьменко. Слабіше, ніж звичайно, серед киян грали Лівшиць і Шиловський".
ВОЛЬОВИЙ. Газ. "Готовий до праці і оборони", Київ, 1937, 26 верес.

Источник: Медиа библиотека ФК "Динамо" Киев от А. Новика    2016-02-02 22:07:12