Кубки  Кубок СССР 1991-1992  17 апреля  1991  Нефтяник (Ахтырка) - Пардаугава (Рига) 1:0 1/64

Нефтяник (Ахтырка)-Пардаугава (Рига)-1:0 (0:0)
1/64 финала.2 мая.Ахтырка.Стадион"Динамо".3000 зрителей.
Нефтяник:Прохоров, А.Ермак, Яичник (Юданов, 57), В.Ермак, Сухарев, Фомин, Попович, Шуршин, Горох (Задорожний, 78), Тимченко, Липинский (Матвейченко, 85).
Пардаугава:Олейник, Шаталов, Алексеенко, Семенов, Лапса, Гилис, Теплов, Емельянов, Булдарс, Сидоров (Говоруха, 46), Стукалов.

51-й РОЗИГРАШ КУБКА СРСР 1991/92 р.р.

1991 61. (2). «НАФТОВИК» – «ПАРДАУГАВА» (Рига) – 1:0 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2 травня 1991 р. 1/64 фіналу. 3 000 глядачів.

Судді: І.Лукін, В.Кисельов, В.Корольов (усі – Москва).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник (Юданов, 57), В.Єрмак, Сухарєв, Фомін, Попович, Шуршин, Горох (Задорожний, 78), Тимченко, Липинський (Матвійченко, 85). Головний тренер: Валерій Душков.

«ПАРДАУГАВА»: Олійник, Шаталов, Алексєєнко, Семенов, Лапса, Гіліс, Теплов, Ємельянов, Булдерс, Сидоров (Говоруха, 46), Стукалов.

Гол: 1:0 Липинський (71).

Кубкові поєдинки часто супроводжуються різними несподіванками, коли молодші за рангом команди перемагають старших. Саме таке сталося і в цьому матчі. Охтирські футболісти вибили з розіграшу клуб першої ліги.

Незважаючи на безперервний дощ, палкі прихильники футболу прийшли підтримати свою команду. І вона їх не підвела. З перших хвилин футболісти «Нафтовика» заволоділи ініціативою. Дехто з вболівальників сумнівався: чи зможуть охтирські футболісти витримати такий темп протягом 90 хвилин – адже «Пардаугава» досвідчена команда, мала в своєму складі п’ятьох майстрів спорту.

Швидкими маневрами на розмоклому від дощів полі, господарі заплутували захист гостей. Не один раз вони перевіряли надійність голкіпера Олійника. На 13-й хвилині до воріт вийшов Липинський, але з ударом забарився. Взагалі, Микола в цьому матчі був одним з найпомітніших в «Нафтовику».

Не можна сказати, що гості мали такий вже безпорадний вигляд. Вони теж намагалися гостро контратакувати, але «Нафтовик» не давав можливості грати вільно. Складалося враження, що саме охтирська команда вища за рангом, а не навпаки. Перший тайм закінчився безрезультатно.

У другій половині картина не змінилася. Ініціатива була у футболістів «Нафтовика». Правда й футболісти з Риги не приїхали лише помилуватися травневою красою міста. На 55-й хвилині вони ледве не відкрили рахунок. Стадіон завмер, коли відразу декілька гравців вийшли один на один з Прохоровим. Та спортивне щастя було на боці господарів.

М’яч іноді не слухався форвардів, застрявав у калюжах. Футболісти «Нафтовика» грали не тільки на результат, а й заради власного задоволення. Нестандартні ходи здійснював Липинський. Саме він і став героєм матчу. З подачі Гороха він забив красивий м’яч, який і став вирішальним. Стадіон скандував: «Молодці!».