Кубки  Кубок СССР 1991-1992  1 июля  1991  Нефтяник (Ахтырка) - Днепр (Могилев) 2:1 1/32

"Нефтяник" (Ахтырка) - "Днепр" (Могилев) 2:1 (0:0)

2 июля 1991. 1/32 финала. Ахтырка. Стадион "Нефтяник". 8000 зрителей.

Судьи: В.И.Филиппов (м/к), В.Геселев (оба - Москва), С.Леонов (Белгород).

"Нефтяник": Прохоров;А.Ермак, Яичник, В.Ермак, Сухарев, Фомин, Попович (Задорожный, 61), Шуршин, Горох, Тимченко (Ермохин, 68), Липинский (Матвейченко, 90).
Тренер - В.А.Душков.

"Днепр": А.Кляшторный;В.Гольмак, А.Мозговой, О.Казьмин, А.Ванюшкин (к), Ю.Малеев, В.Геращенко, С.Домашевич, С.Мясников, И.Степанов (Д.Барабаш, 38), О.Радушко.
Тренер - В.И.Стрельцов.

Голы: 0:1 О.Радушко (56), 1:1 А.Ермак (58), 2:1 Липинский (85).

Источник: Юрий М., спр."Белорусские команды в Кубке СССР" ч.2 & shyckunov
редактирование    2012-06-01 12:14:34

2. (3). «НАФТОВИК» – «ДНІПРО» (Могилів) – 2:1 (0:0)

Охтирка. Стадіон «Нафтовик». 2 липня 1991 р. 1/32 фіналу.8 000 глядачів.

Судді: В.Філіпов, В.Геселєв (обидва – Москва), С.Леонов (Бєлгород).

«НАФТОВИК»: Прохоров, А.Єрмак, Яїчник, Сухарєв, Фомін, Попович (Задорожний, 61), В.Єрмак, Шуршин, Горох, Тимченко (Єрмохін, 68), Липинський (Матвійченко, 90). Головний тренер Валерій Душков.

«ДНІПРО»: Кляшторний, Гольмах, Кузьмін, Ванюшкін, Мозговий, Малєєв, Домашевич, Геращенко, М’ясников, Радушко, І.Степанов (Барабаш, 35).

Голи: 0:1 Радушко (55), 1:1 Ан.Єрмак (57), 2:1 Тимченко (82).

Незважаючи на спекотний вечір, трибуни стадіону були вщерть заповнені глядачами. Інтерес до цього поєдинку виявився неабиякий. Переможець матчу здобував право на зустріч в 1/16 фіналу з київським «Динамо».

З перших хвилин матчу було помітно, що господарі дуже хотіли перемогти. Основним їх козирем була атака. Хоча «Дніпро» Могилів тоді виступав у буферній зоні, охтирські футболісти ні в чому не поступалися більш досвідченим суперникам. Підтримка глядачів змушувала футболістів «Нафтовика» грати на повну силу. Вже на четвертій хвилині Тимченко із зручної позиції не влучив у ворота. Пройшло трохи більше п’яти хвилин, м’яч одержав Липинський та голкіпер «Дніпра» Андрій Кляшторний загрозу ліквідував. На 13-й хвилині гостро контратакували гості, та на висоті виявився Юрій Прохоров.

І надалі «Нафтовик» мав помітну перевагу, подавав кілька кутових, виконував штрафні, а м’яч, ніби заворожений, у ворота не йшов. На 27-й хвилині після удару Бориса Шуршина тільки штанга врятувала гостей від голу.

І в другому таймі охтирські футболісти діяли активно, зберігши запас сил. Проте сталося так, що гості першими добилися успіху. На 55-й хвилині вони застали захисників «Нафтовика» в розгубленості, відразу два футболісти вийшли один на один з воротарем, і він нічого не зміг вдіяти. Гості раділи цьому успіху, що здавалося, він остаточний.

Не погодились з цим охтирчани. На 57-й хвилині точно оцінив обстановку Анатолій Єрмак. Він сміливо пішов у атаку і наніс прицільний удар по воротах «Дніпра». Але, як відомо, в кубкових матчах нічиїх не буває. Залишалось ще багато часу, і треба було шукати щастя біля чужих воріт. Через три хвилини штрафний виконав Борис Шуршин і знову штанга врятувала «Дніпро».

Гол назрівав. І перед кінцем основного часу забив його Микола Липинський. Було це так. Правим флангом вдало пройшов Ігор Єрмохін, який вийшов на заміну. Перевів м’яч на лівий фланг, де його підхопив Сергій Горох і відразу зробив передачу в штрафний майданчик. Форвард нафтовиків замкнув цю передачу, пославши другий м’яч у ворота гостей. Футболісти «Дніпра» намагались відігратися, але господарі їм цього шансу не дали.