Еврокубки  Кубок Чемпионов 1966-1967  19 апреля 1967  Интер (Италия) - ЦСКА Червено знаме (Болгария) 1:1 1/2 1 м.

Интернационале ФК Милан (Италия) - ЦСКА Червоне знаме София (Болгария) - 1:1 (1:0).

Кубок Чемпионов. 1/2 финала. 1-й матч. 19 апреля 1967. Милан. 21:15. Стадио Комунале ди Сан Сиро. 67103 зрителей.

Судьи: Димитрис "Таки" Влахоянис (Dimitris "Taki" Wlachojanis), Фукс (Fuchs), Шрам (Schramm) (все - Австрия).

Интернационале ФК Милан: 1. Джулиано Сарти, 2. Тарчизио Бурньич, 3. Джачинто Факкетти, 4. Джанфранко Бедин, 5. Аристиде Гварнери, 6. Армандо Пикки (к), 7. ЖАИР да Коста (БРА), 8. Алессандро "Сандро" Маццола, 9. Ренато Каппеллини, 10. ЛУИС СУАРЕС Мирамонтес (ИСП), 11. Марио Корсо.
Гл.тренер - Эленио ЭРРЕРА Гавилан (АРГ).

ЦСКА Червоно знаме София: 1. Стоян Йорданов, 2. Иван Василев, 3. Борис Гаганелов, 4. Христо Маринчев, 5. Борис Станков, 6. Димитар Пенев, 7. Кирил Райков, 8. Никола Цанев (к), 9. Николай Радлев, 10. Димитар Якимов, 11. Аспарух Никодимов.
Гл.тренер - Стоян Орманджиев.

Голы: 1:0 Факкетти (45), 1:1 Цанев (66).

Удаление: Райков, 32.

Источник: stepanредактирование     2014-10-12 06:03:45

19 април 1967 г. - полуфинал
Интер (Милано) - ЦСКА 1:1

Съдия: Влахоянис (Австрия)

Стадион: Сан Сиро - 75000

Жребият е немилостив към ЦСКА и ни изпраща в устата на лъва. Интер - двукратен европейски и световен клубен шампион е име, от което би се уплашил всеки съперник в света. Начело тогава на този тим е "Магьосникът" Хеленио Херера, а съставът на отбора е съзвездие от играчи като Суарес, Мацола, Факети, Пики, Бургнич, Жаир, Корсо... които очакват да глътнат" отбор като нашия, но...

Състав на Интер: Сарти, Бургнич, Факети, Бедин, Гуарнери, Пики, Жаир, Мацола, Капелини, Суарес, Корсо.

Състав на ЦСКА: Ст. Йорданов, Ив. Василев, Б. Гаганелов, Хр. Маринчев, Б. Станков, Д. Пенев, К. Райков, Н. Цанев, Н. Радлев, Д. Якимов, Асп. Никодимов.

Голмайстори: 1:0 Факети (45), 1:1 Цанев (66)

На терена на Сан Сиро армейците не трепват пред голямото име на съперника. Макар обстановката да е до крайност нажежена и стряскаща за гостите, българите бързо показват на съперника, че трябва да се съобразява с тях, макар италианците да имат надмощие в играта. В 32 минута Кирил Райков фоулира Соларес и съдията отстранява нашия играч. Това е тежък момент за армейците, но не ги депресира. Секунди преди края на полувремето Факети открива резултата за Интер.

След почивката обаче армейците са по-активни. В 66 минута Якимов е спрян с нарушение и Цанев изпълнява свобоен удар, топката се отбива от "стената", но той отново нанася удар, който намира вратата за 1:1. Домакините заиграват като ужилени, нервничат, а и съдията е пристрастен към тях, давайки им аван с продължение от цели пет минути. Въпреки всичко, защитата ни е железна и срещата завършва с равенство във врящия от напрежение котел на Сан Сиро! Sportal.bg.

Источник: stepanредактирование     2014-10-13 13:54:47