Еврокубки  Кубок Чемпионов 1956-1957  17 февраля 1957  Црвена Звезда (Югославия) - ЦДНА София (Болгария) 3:1 1/4 1 м.

Фудбалски Клуб Црвена Звезда (Белград, Югославия) - ЦДНА София (Болгария) - 3:1 (2:0).

Кубок Чемпионов. 1/4 финала. 1-й матч. Белград. Стадион Црвена Звезда. 33000 зрителей (вместимость - 55000).

Судья: Риккардо Пьери (Италия).

ФК Црвена Звезда (Белград): 1. Владимир Беара, 2. Бранко Станкович, 3. Милян Зекович, 4. Райко Митич (к), 5. Любомир Спаич, 6. Лазар Тасич, 7. Владимир Попович, 8. Драгослав Шекуларац, 9. Иван Топлак, 10. Боривое Костич, 11. Антон Рудински.
Гл.тренер - Милован Чирич.

ЦДНА София: 1. Георги Найденов, 2. Кирил Ракаров, 3. Манол Манолов, 4. Никола Ковачев, 5. Стефан Божков, 6. Гаврил Стоянов, 7. Димитар Миланов, , 8. Георги Димитров, 9. Панайот Панайотов, 10. Иван Колев, 11. Крум Янев.
Гл.тренер - Крум Милев.

Голы: 1:0 Костич (6), 2:0 Костич (25), 3:0 Попович (53), 3:1 Янев (88).

Ст. Цървена звезда - 33000 зр.

Пристигането на отбора на ЦДНА в Белград се радва на огромен интерес, а най-чакан безспорно е Иван Колев, тъй като след Олимпиадата в Мелбърн той е най-популярният български футболист в Югославия. Дни преди мача всички билети са продадени.

Състав на Цървена звезда: Беара, Станкович, Спаич, Зекович, Митич, Тасич, Попович, Шекуларац, Топлак, Костич, Рудински.

Състав ЦДНА: Г.Найденов, К.Ракаров, М.Манолов, Н.Ковачев, Ст. Божков, Г.Стоянов, Д.Миланов, Г.Димитров, П.Панайотов, Ив.Колев, Кр.Янев.

Голмайстори: 2:0 Костич (7, 21), 3:0 Попович (53), 3:1 Янев (87).

При слънчево време и отличен терен двубоят не започва добре за армейците и до 21 минута те вече губят с два гола. В този мач Божков е в сянката на голмайстора Костич с цел да парира нападателната му игра, но се озовава в непривична роля. След почивката при грешка на Найденов резултатът нараства застрашително. За двете последни попадения на домакините вина има и нашият вратар. 73 минута, след груб фаул на Зекович към Димитров, нашият играч реагира с удар и съдията го отстранява. Армейците доиграват играта с десет души. Въпреки това те упражняват натиск на терена и успяват да намалят разликата минути преди края.

Источник: sportal.bg
редактирование     2014-02-24 01:30:16

Црвена Звезда (Югославия) - ЦДНА София (Болгария) 3:1. Нажмите, чтобы посмотреть истинный размер рисунка

редактирование     2014-04-02 20:17:02

Црвена Звезда (Югославия) - ЦДНА София (Болгария) 3:1

Источник: Интернет
редактирование     2016-02-18 14:27:46

Дополнение
Время начала матча 14:30 (местное)
По некоторым данным Милян Зекович удален на 73 минуте. Скорее всего он таки покинул поле по причине травмы.

редактирование     2017-12-29 08:32:05

В заметке(sportal.bg) сказано,что удаление "заработал" Димитров,сфолив на Зековиче,после чего армейская команда,т.е.ЦДНА,доигрывала матч в меньшинстве(вдесятером).

Источник: valkir48
редактирование     2017-12-29 11:28:23

Удаление "заработал" Димитров,ответив на грубый фол Зековича - вот правильный перевод заметки sportal.bg. После чего Димитрова погнали с поля. А вот погнали ли Зековича неясно. Но вполне возможно

редактирование     2017-12-29 19:33:12

В этой заметке (sportal.bg) написано ровно обратное - сфолил Зекович на Димитрове, который ему ответил.

Вот еще то же по данным болгарской стороны:

Нервната игра взе и своите жертви - в 73-тата минута Зекович фаулира Георги Димитров-Червения, който му отвърна и реферът Пиери ги изгои.
(С.Янев, Д.Димитров, И.Карабаджаков - "Футболните ни клубове срещу Европа")

То есть, здесь написано, что сфолил Зекович, Димитров ему ответил, а судья удалил обоих.

Источник: akvvohinc