Еврокубки  Кубок Чемпионов 1962-1963  19 сентября 1962  ЦДНА София (Болгария) - Партизан (Югославия) 2:1 1/16 1 м.

ЦСКА "Червено знаме" София (Болгария) - ФК Партизан Белград (Югославия) - 2:1 (2:1).

Кубок Чемпионов. 1/16 финала. 1-й матч. 19 сентября 1962. София. Стадион Васил Левски. 21421 зрителей.

Судья: Альфред Хаберфелльнер (Alfred Haberfellner) (Австрия).

ЦСКА "Червено знаме" София: 1. Георги Найденов, 2. Борис Гаганелов, 3. Кирил Ракаров, 4. Стоян Кошев, 5. Борис Станков, 6. Панталей Димитров, 7. Иван Ранков, 8. Димитар Якимов, 9. Никола Цанев, 10. Панайот Панайотов (к), 11. Иван Колев.
Гл.тренер - Иван Колев.

ФК Партизан Белград: 1. Милутин Шошкич (к), 2. Фахрудин Юсуфи, 3. Любомир Михайлович, 4. Лазар Радович, 5. Милорад Милутинович, 6. Велибор Васович, 7. Йоаким Виславски, 8. Владимир Ковачевич, 9. Милан Вукелич, 10. Мане Баич, 11. Бранислав Михайлович.
Гл.тренер - Степан Бобек.

Голы: 1:0 Ранков (14), 2:0 Колев (19), 2:1 Ковачевич (35, с пенальти).

Источник: stepan
редактирование     2014-11-28 23:02:32

19 септември 1962 г. – 1/16 финал
ЦДНА – Партизан (Белград) 2:1

Съдия: Хаберфелнер (Австрия)

Стадион: Васил Левски – 30000 зрители

Черно-белите от Белград не са доволни от жребия, защото си спомнят поражение с 2:4, което ЦДНА им нанася в приятелски мач през 1956 г. в София. Затова ръководството на клуба има опасение за изхода на двубойте, но едва ли предполага поражението, което ги очаква в Белград.

Състав на ЦДНА: Г.Найденов, Б.Гаганелов, К.Ракаров, Ст.Кошев, Б.Станков, П.Димитров, Ив.Ранков, Д.Якимов, Н.Цанев, П.Панайотов, Ив.Колев.

Състав на Партизан: Шошкич, Юсуфи, Милутинович, Л.Михайлович, Радович, Васович, Виславски, Ковачевич, Вукелич, Галич, Бр.Михайлович.

Голмайстори: 1:0 Ранков (14), 2:0 Колев (19), 2:1 Ковачевич (35-дузпа).

Армейците тотално доминират в първите минути на срещата в София и изпускат няколко стопроцентови положения за гол. Все пак до 19-ата минута резултатът вече е 2:0, което е удобна преднина за реванша. Вместо да се възползват от това обаче, червените позволяват на Партизан да се окопити и в 35-ата минута Ковачевич от дузпа намалява. До края на мача ЦДНА играе шаблонно в атака и темпото спада и така се очертава един изключително труден реванш в Белград.(sportal.bg)